Tag: JWBS-14SFX
New JET JWBS-14SFX 14 inch SFX Steel Frame Bandsaw 714400K
  • By Javier
  • September 12, 2018
  • 1 Comment
JET recently announced a new 14 inch steel frame bandsaw called the JWBS-14SFX SFX model with unit number 714400K. For many years the Jet JWBS-14DXPRO has been their deluxe 14 inch bandsaw and … Continue Reading →
Latest Posts
  • Ridgid 18V NUKE SubCompact Brushless Power Tools
  • New Ryobi 18V 3-1/4″ Hand Planer
  • New Ryobi 18V 8ah & 12ah Lithium EDGE Battery
  • Milwaukee ROLL ON 7200W/3600W 6.0kWh Power Supply 3301R & New PPE