Tag: WH18DBDL2
New Hitachi 18V Brushless Impact Driver with Triple Hammer Mechanism puts out 1,832 in-lbs torque
  • By Javier
  • September 21, 2016
  • No Comments
Hitachi has come out with a new brushless 18V impact driver model WH18DBDL2. With the ever competitive power tool market, it isn’t enough for new cordless power tools to feature brushless … Continue Reading →
Latest Posts
  • Milwaukee Bolt Personal Voltage Detector & New PACKOUT Crates & Dividers
  • Ridgid 18V NUKE SubCompact Brushless Power Tools
  • New Ryobi 18V 3-1/4″ Hand Planer
  • New Ryobi 18V 8ah & 12ah Lithium EDGE Battery
  • Milwaukee ROLL ON 7200W/3600W 6.0kWh Power Supply 3301R & New PPE